GioAth

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Ημερομηνία εγγραφής : 25/11/2010

«Διαβολικές νυχτερίδες» στην επόμενη φάση! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: «Διαβολικές νυχτερίδες» στην επόμενη φάση!   «Διαβολικές νυχτερίδες» στην επόμενη φάση! EmptyΠεμ Νοε 25 2010, 19:43

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Βαλένθια «τσέκαραν» τα εισιτήριά τους για την επόμενη φάση του Champions League. Η ομάδα του Φέργκιουσον έφυγε νικήτρια από το Άιμπροξ κόντρα στην Ρέιντζερς με σκορ 1-0, ενώ η Βαλένθια συνέτριξε την Μπούρσασπορ με το ευρύ 6-1.

Ρέιντζερς – Μαν. Γιουνάιτεντ 0-1

«Διαβολικές νυχτερίδες» στην επόμενη φάση! Tomats

Ένα παιχνίδι στείρο στα πρώτα 45 λεπτά με την Γιουνάιτεντ να προσπαθούσε να φτάσει με αξιώσεις μπροστά από τα καρέ του Μακ Γκρέκορ όμως δεν κατάφερε να φτάσει κοντά στο γκολ. Η πιο μεγάλη στιγμή ήταν στο 40’ όταν ο Ρούνεϊ με κεφαλιά σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο κυμάνθηκε στον ίδιο ρυθμό και η Μάντσεστερ κρατούσε τον βαθμό που χρειαζόταν για να «σφραγίσει» το εισιτήριο για την επόμενη φάση του θεσμού. Μάλιστα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν και στο γκολ. Στο 86’ ο Ράφαελ κέρδισε πέναλτι και ο Ρούνεϊ το εκτέλεσε εύστοχα.

«Διαβολικές νυχτερίδες» στην επόμενη φάση! Sintheseis

Ρέιντζερς (Γουόλτερ Σμιθ): Μακ Γκρέκορ, Γουέιρ, Μπρόουντφουντ, Μακ Κάλοχ, Ντέιβις, Μίλερ, Φόστερ, Νέισμιθ, Γουίτακερ, Βέις(79’ Φλεκ), Χάτον(88’ Μπίτι)

Μαν. Γιουνάιτεντ (Σερ Άλεξ Φέργκιουσον): Φαν Ντερ Σαρ, Μπερμπάτοφ(76’ Ερνάντες), Ρούνει, Γκιγκς, Σμόλινγκ, Κάρικ, Νάνι(77’ Ομπερτάν), Σκόουλς(67’ Άντερσον), Φάμπιο, Οσί, Έβανς

Διαιτητής: Μπουζάκα (Ελβετίας)
Γήπεδο: Άιμπροξ

Βαλένθια-Μπούρσασπορ 6-1

Η Βαλένθια μπήκε κυριολεκτικά «αφιονισμένη» και πιάνοντας ξέφρενο ρυθμό έριξε τέσσερα τεμάχια στην Μπούρσασπορ. Ο Μάτα άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 17, ο Σολδάδο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του στο 21’ και ο Αντούριθ έκανε το 3-0 στο 30’. Το «διαστημικό» 4-0 του πρώτου μέρους διαμόρφωσε ο Χοακίν στο 37’.

Με τον ίδιο ρυθμό ξεκίνησε και το δεύτερο ημίχρονο η Βαλένθια. Ο Σολδάδο και πάλι πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και πέμπτο για την ομάδα του στο 55’. Από εκεί και πέρα ο ρυθμός έπεσε και το μόνο που κατάφερε η Μπούρσα ήταν να μειώσει με τον Μπατάλα στο 69’. Αυτό ήταν και το πρώτο τέρμα της ομάδας από την Τουρκία στην ιστορία του θεσμού. Αυτό φαίνεται πως αγρίεψε λίγο τους γηπεδούχους και ο Ντομίνγκες στο 78’ με ωραίο πλασέ έκανε το 6-1.

Βαλένθια (Ουνάι Έμερι): Μογιά(23’ Γκουαϊτά), Σαλτόρ, Μαντούρο, Αλμπέλδα, Χοακίν, Σολδάδο(71’ Ίσκο), Μάτα, Αντούριθ(61’ Ντομίνγκες), Ρικάρντο Κόστα, Τίνο Κόστα, Άλμπα

Μπούρσασπορ (Ερτουγκρούλ Σαγκλάμ): Ιβάνκοφ, Βέντερσον(46’ Αζίς), Ερντογκάν, Ινσούα, Γιλντιρίμ(84’ Ονταμπάσι), Σεν, Σβένσον, Μπεχαντίρ, Κέσελι, Εργκίτς(59’ Μπατάλα), Οζτούρκ

» Ληστεία σε σούπερ μάρκετ στην Αθήνα
» ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΒΑΖΩ ΑΜΠΑΡΕΣ - ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΣΑΛΕΑΣ (2012)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης